Ako si vybrať ERP
Systémy ERP vyžadujú značné investície a čas na implementáciu.
16 júna, 2020 by
Ako si vybrať ERP
Radoslav Sloboda

Akonáhle dokončíte implementáciu, môže byť neuveriteľne drahé a ťažké prejsť na iného dodávateľa.

Preto je dôležité, aby ste dôkladne preskúmali svoje možnosti ešte pred prijatím konečného rozhodnutia.

Pred výberom ERP by ste mali zvážiť toto:

1. Identifikujte potreby svojej spoločnosti

Aby ste pochopili, čo od riešenia ERP potrebujete, musíte najprv pochopiť Vaše súčasné obchodné procesy. Identifikujte problémy, ktorým čelí Vaša spoločnosť, ako aj príležitosti na zefektívnenie prevádzky.

Je nevyhnutné definovať požiadavky vášho softvéru ERP na základe týchto problémov a príležitostí. Budete chcieť stanoviť ciele a ciele toho, čo Vaša spoločnosť dosiahne po implementácii.

2. Vytvorenie užšieho výberu

Po stanovení cieľov vytvorte užší zoznam dodávateľov, ktorý najlepšie vyhovuje Vašim potrebám. Odporúčame vám zostaviť zoznam požadovaných funkcií, ako aj preferovaných.

Zistite, či existuje predajca, ktorý ponúka požadované funkcie alebo potrebujete rozsiahle prispôsobenia. Pamätajte, že prispôsobenie akéhokoľvek softvéru ERP si vyžaduje čas a jeho implementácia je náročnejšia.

3. Kontaktujte predajcu

Po zostavení užšieho zoznamu predajcov je čas osloviť ich. Diskutujte o svojich cieľoch a požadovaných funkciách. Spýtajte sa predajcu na jeho skúsenosti so zákazníkmi vo vašom odbore.

Ak je to možné, budete tiež chcieť požiadať o ukážku softvéru so scenármi skutočného života. Niektorí predajcovia navrhnú virtuálnu ukážku, alebo uvidia, či sa s vami stretnú vo vašej kancelárii. Ďalším spôsobom, ako otestovať softvér ERP, je využiť bezplatnú skúšobnú verziu, ak je k dispozícii.

4. Požadujte povinnú starostlivosť

Nezabudnite porovnať nielen rôzne cenové ponuky, ale aj možnosti nasadenia, časy implementácie a zákaznícku podporu.


in ERP
Ako si vybrať ERP
Radoslav Sloboda
16 júna, 2020
Share this post
Archív